Lojërat e solidaritetit islamik, Abakarov shkon në finalen e peshës 65 kilogramë

Lojërat e solidaritetit islamik, Abakarov shkon në finalen e peshës 65 kilogramë

18:20 10/08/2022

Zelimkhan Abakarov u kualifikua në finalen e stilit të lirë në peshën 65 kilogramë, në Lojërat e Solidaritetit Islamik.

Mundësi i Shqipërisë do të përballet me ish-kampionin e Botës dhe nënkampionin Olimpik në fuqi Haji Aliev nga Azerbajxhani.

Abakarov eliminoi 2 kundërshtarë për të arritur në duelin për medaljen e artë, që do të zhvillohet po sot në Konia të Turqisë.

Tv Klan

Të ngjashme