Luhen ndeshjet e Champions LeagueLuhen ndeshjet e Champions League

00:24 08/04/2021

PSG fiton me Bayern, Chelsea mund Porton

Ishte një ndeshje dramatike ajo e Mynihut ku Bayern humbi ndaj PSG 3-2. Heroi i francezeve është Kylian Mbappe.

Sulmuesi shënoi golin e parë që në minutën e tretë. Me Pas erdhi dyfishimi nga Marquinhos. Bayern arriti të barazonte, por ishte serish Mbappe që realizoi golin e fitores për PSG.

Chelsea fitoi pastër 2-0 ndaj Porto.  Maunt dhe Chillwell ishin shënuesit e golave.

Tv KlanTë ngjashme