Makina e policisë përplas për vdekje këmbësorinMakina e policisë përplas për vdekje këmbësorin

23:46 22/04/2021

Rreth orës 22:50, në aksin rrugor Korçë-Maliq, pranë fshatit Çiflig, Korçë, automjeti i policisë tip “Ford”, ka aksidentuar një këmbësor rreth 45 vjeç, ende i paidentifikuar, i cili për pasojë ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor në bashkëpunim me Shërbimin për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, nën drejtimin e Prokurorisë Korçë, po kryejnë veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Burime paraprake për Klan News thonë se këmbësori dyshohet të ketë qenë në gjendje të dehur dhe i ka prerë rrugën makinës./tvklan.alTë ngjashme