Makina përplas këmbësorin dhe largohet nga vendngjarja

Foto ilustruese


Makina përplas këmbësorin dhe largohet nga vendngjarja

21:35 24/01/2021

Një këmbësor është përplasur nga një automjet mbrëmjen e sotme në qytetin e Vlorës. Aksidenti ka ndodhur në orën 21:00 në rrugën Transballkanike pranë Gjykatës së Apelit.

Këmbësori i aksidentuar, M.Ll., ka mbetur i plagosur në gjendje të rëndë shëndetësore dhe është dërguar në spital.

Ndërkohë, shoferi që e përplasi është larguar nga vendi i ngjarjes. Ai nuk është identifikuar ende, ndërsa policia ka nisur hetimet për kapjen e tij dhe zbardhjen e rrethanave të aksidentit.  /tvklan.alTë ngjashme