Makina përplaset me murin rrethues të banesës
Makina përplaset me murin rrethues të banesës

21:07 28/01/2022

Një aksident ka ndodhur në fshatin Risili të Vlorës ku qytetari me iniciale D.H ka humbur drejtimin dhe është përplasur me murin rrethues të një banese. Si pasojë e kësaj përplasje ka mbetur i dëmtuar drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri, të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Njoftimi i Policisë:

“Me datë 28.01.2022,  në fshatin Risili, automjeti tip “Toyota”,   me drejtues shtetasin D. H., ka humbur kontrollin dhe është përplasur me murin rrethues të një banese, dhe si pasojë e përplasjes  është dëmtuar drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri, shtetasi M. H., të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën”/tvklan.al

Të ngjashme