Manchester City rimori kryesimin e Premierleague dhe tashme gjendet 1 pikë më shumë se Liverpool. Skuadra e Guardiolas fitoi 2-0 në transfertë me Fulham. Golat u realizuan nga Bernardo Silva dhe Sergio Aguero.

Në Bundesliga kryeson sërish Borussia Dortmund. Ishte një ndeshje dramatike pasi golat e Paco Alcacer u shënuan në minutat shtesë. I pari në të 91 dhe i dyti në të 94

Bayern Mynih barazoi me Freiburg 1-1. Edhe në Spanjë Barcelona vazhdon kryesimin e La Liga falë dygolëshit të Lionel Messi. Argjentinasi arriti në kuotën e 40 golave në sezon për të 10-ën herë në karrierën e tij.

Tv Klan