Chelsea në krizë, mundet nga Everton

Mançester Siti është rikthyer te fitorja në kampionat pas disa javësh humbje dhe barazime. Ekipi kampion në fuqi i Premier Ligës mundi 2-1 Lutonin me përmbysje.

Siti nuk kishte në fushë Halandin për shkak dëmtimi u udhëhoq te suksesi me golat e Silvës dhe Girlish, duke shkuar në 4 pikë diferencën me vendin e parë ku ndodhet Liverpuli. Çelsi vijon të mos ketë vijueshmëri në rezultate.

Blutë e Londrës u mundën 2-0 nga Evertoni. Broja cili e nisi si titullar nuk realizoi dot në 67 minutat që qëndroi në fushë.

Tv Klan