Manchester City është shpallur kampion i Premierligës në javën e fundit të sezonit. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola fitoi titullin për të katërtin vit radhazi.

City mposhti 3-1 Uest Hemin për të lënë në vend të dytë Arsenalin që gjithashtu fitoi 2-1 ndaj Evertonit. Manchester City, Arsenali dhe Liverpuli rivalizuan gjatë të gjithës sezonit.

Tv Klan