Manchester United ndalet nga Everton

Manchester United ndalet nga Everton

23:00 15/12/2019

Manchester United u ndal nga Everton në Old Trafford në një barazim 1-1. Në minutën e 36′ Lindelof realizoi një autogol në favor të Everton.

Skuadra mike rezistoi deri në minutën e 78′, kur Grinwud shënoi golin e barazimit për Manchester. Djajtë e kuq bien në vendin e gjashtë me një pikë më pak se Tottenhami.  

Skuadra e drejtuar nga Mourinho mori një fitore 2-1 në fushën e Wolverhamton. Lukas Moura dhe Vertongen janë autorët e golave të londinezëve.

Tv Klan


Grupi
LAJMET
Të ngjashme
Grupi