Marash Kumbulla rrëfen afrimin në kombëtare

Marash Kumbulla rrëfen afrimin në kombëtare

16:03 08/10/2019

Mbrojtësi 19- vjeçar në gjurmët e Lorik Canës

Mami dhe vëllai kishin qarë edhe babi por nuk e jep veten e dashura më dha puthjen e golit

Marash Kumbulla, pak ditë më parë shënoi golin e parë me Veronën. Është një prej të rinjve të kombëtares, tek të cilët trajneri Reja ka besim se do të jenë e ardhmja e skuadrës kuqezi.

 “Më thirri trajneri Reja, nuk e prisja se jam vetem 19 vjec….”

Dhe Kumbulla pranoi menjëherë, pasi kërkon të shkojë në gjurmët e heroit të tij, Lorik Canës.

Më pëlqen Lorik Cana të nëj një karrier si e atij është shumë e bukur për mua”

Por si e sheh vetën në fushën e lojës, shkodrani 19-vjecar i rritur në akademinë e Veronës.

Jam mbrojtës që lexoj lojën

Që tani në Serie A ka patur eksperiencat e tij me lojtarët më të mirë të momentit.

Messi më i miri në botë por Dybala shumë i fortë lëviz shumë….”

Dëshiron të bëhet një mbrojtës si Chielini por nuk është tifoz i Juventusit

Milan një prej ekipeve më të mira në botë shpresoj të luaj një ditë

Marash Kumbulla është një prej lojtarëve të rinj më të talentuar në Itali. Pak kohë më pare, ai u kërkua edhe nga kombëtarja italiane.

Tv Klan

LAJMET

Të ngjashme

KPT
KPT
UKT
UKT
Doktori