Masat e reja për Covid-19, Kosova nuk do të rikthejë karantinën me Shqipërinë


Masat e reja për Covid-19, Kosova nuk do të rikthejë karantinën me Shqipërinë

22:22 28/07/2020

Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për masat e reja anti-Covid-19, në të cilat nuk përfshihet ai për vetëizolim për 7 ditë për shtetasit kosovarë që kthehen nga vendet e rajonit si Shqipëria, Serbia, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe Serbia.

Lajmin për mos futjen e kësaj mase, e ka konfirmuar Klan Kosova përmes këshilltarit të kryeministrit Hoti, Xhavit Beqiri.

Ky propozim u hodh në votim në mbledhjen e sotme të qeverisë. /tvklan.al
Të ngjashme