Mbërrijnë në Shqipëri dhe 50 mijë doza të tjera Coronavac
Mbërrijnë në Shqipëri dhe 50 mijë doza të tjera Coronavac

21:48 19/06/2021

Kanë mbërritur sot në mbrëmje dhe 50 mijë doza të tjera vaksinash Coronavac.

Lajmi është bërë me dije nga Kryeministri Edi Rama, i cili shkruan se që nga marrja e dozës së parë në Shqipëri kanë mbërritur mbi 1 milion doza.

Vaksinat Cronavac kanë ardhur në Shqipëri nga kontrata me kompaninë turke e cila ka të drejtë shpërndarjen e tyre,.

Në Shqipëri qytetarët përveç Coronavac, mund të injektojnë Sputnik V, AstraZeneca dhe Pfizer./tvklan.al

Të ngjashme