Mbyllen hetimet për Tire Alldervishin: Bashkë me të në gjykate të dërgohen edhe 5 infermiere

MUNICH, GERMANY - SEPTEMBER 30: Hans Dieter Flick, head coach of FC Bayern Muenchen looks on prior to the Supercup 2020 match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on September 30, 2020 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images )

Mbyllen hetimet për Tire Alldervishin: Bashkë me të në gjykate të dërgohen edhe 5 infermiere

17:14 12/09/2021

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet dhe ka çuar për gjykim Tire Alldervishin ish-sanitaren e Spitalit “Shefqet Ndroqi” në kryeqytet.

Po ashtu për gjykim do të dërgohen edhe 5 infermiere të këtij spitali, që dyshohet të jenë pjesë e skemës së korrupsionit, dhe që përballen me akuzat për “shpërdorim detyre dhe mashtrim”.

Tire Alldervishi, e cila punonte si Sanitare në spitalin COVID 2 u arrestua pasi emisioni investigativ “Stop” denoncoi me fakte se si ajo i kishte përfituar një shumë prej 8 milion lekësh nga një paciente e shtruar me Covid duke u shtirur si infermiere që i shërbente.

Tv KlanTë ngjashme