Mbyllet numërimi në Berat/ Lista e deputetëve që do të shkojnë në parlament


Mbyllet numërimi në Berat/ Lista e deputetëve që do të shkojnë në parlament

10:00 27/06/2017

Ka përfunduar numërimi i kutive të votimit në Qarkun e Berat, ku Partia Socialiste doli forcë e parë, me  52 % të votave.

E dyta renditet Lëvizja Socialiste për Integrim dhe e treta Partia Demokratike.

Nga  mandatet që do të dërgojë Berati në parlamentin e ri të Shqipërisë, Partia Socialiste do të ketë 4  deputetë, Partia Demokratike 1 dhe Lëvizja Socialiste për Integrim 2 deputetë.

PS – mandate

Blendi Klosi

Ermonela Valikaj

Arbnor Shameti

Fadil Nasufi

LSI –  mandate

Nasip Naço

Gledjon Rehovica

PD mandate

Eduard Halimi

 

 

/tvklan.al
Të ngjashme