Mbyten në rezervuar dy adoleshentë

Mbyten në rezervuar dy adoleshentë

22:52 31/05/2018

Dy djem të moshës 15-vjeçare janë mbytur në një rezervuar. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në afërsi të qytetit Ennis në Irlandë.

Shërbimet e emergjencës u thirrën në vendin e ngjarjes rreth orës 15:30, por nuk mundën dot të shpëtonin adoleshentët.

Mendohet se të dy djemtë ishin me disa shokë të tjerë. Njëri prej tyre ka qenë duke u mbytur dhe menjëherë ka shkuar dhe shoku i tij për ta ndihmuar, por kanë qenë pa fat.  Djemtë ishin të dy nga Ennis, qytet ky në perëndim të Irlandës.

Shefi i mbikëqyrjes John Kerin,  tha se kjo është një tragjedi: “

Kjo është një tragjedi vërtet e tmerrshme. Të dy ishin adoleshentë ishin shumë të talentuar dhe djem shumë të mirë. Ne i shprehim ngushëllime familjeve të tyre”.

Dy djemtë janë dërguar menjëherë në spital, por kanë ndërruar jetë disa orë më vonë. 

/tvklan.al


Delta
LAJMET

Të ngjashme

KPT
KPT
UKT
UKT
Doktori