Mbytet në det aktorja e njohur, pamjet kur e nxjerrin trupin e pajetë

Thousands of people attend a candlelight vigil for victims of the Chinese government's brutal military crackdown three decades ago on protesters in Beijing's Tiananmen Square at Victoria Park in Hong Kong, Tuesday, June 4, 2019. Hong Kong is the only region under Beijing's jurisdiction that holds significant public commemorations of the 1989 crackdown and memorials for its victims. Hong Kong has a degree of freedom not seen on the mainland as a legacy of British rule that ended in 1997. (AP Photo/Kin Cheung)


Mbytet në det aktorja e njohur, pamjet kur e nxjerrin trupin e pajetë

16:35 20/11/2020

Një aktore e famshme kubane u gjet e vdekur këtë javë përgjatë vijës bregdetare në Miami Beach, Florida, kanë thënë autoritetet.

Trupi i Broselianda Hernández Boudet, 56 vjeç, u gjet nga dikush që ecte në plazh rreth orës 6:30 të mëngjesit të së mërkurës.

Trupi më vonë u identifikua si Hernández Boudet, e cila ishte i njohur në Kubë për filma të tillë si “Habanera” dhe “Gjërat që lashë në Havana”.

Të afërmit thanë se Hernández Boudet kishte dalë të martën mbrëma për të blerë cigare, por kurrë nuk u kthye në shtëpi.

Aktorja ka lindur në Havana, Kubë, por 5 vitet e fundit ka jetuar në Miami. Shkaku zyrtar i vdekjes nuk është gjendur ende. /tvklan.al
Të ngjashme