Në diskutimin për kontrollin e mediave online në Shqipëri dhe vërtetësinë e tyre, gazetarja Valmora Gogo, e ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, e konsideroi alarmante situatën për portalet online anonime.

Ajo tregoi edhe një rast të ditëve të fundit, kur zv/ministrja e Brendshme Romina Kuko është linçuar nga një media online.

“Situata është shumë alarmante sepse kemi arritur në fazë para disa ditësh një domain ka linçuar zv/ministren e Punëve të Brendshme të Shqipërisë, Romina Kuko. E ka linçuar nëpërmjet shkrimeve jo të vërteta. Kemi arritur në këtë pikë ku numri 2 i Ministrisë linçohet në këto formë. Mendo se çfarë mund të ndodhi me qytetarët e zakonshëm. Kemi arritur në këtë fazë. E kemi kaluar dhe lajmin e rrëmë si koncept, si fenomen, por jemi këtu”, tha Gogo ndër të tjera.

/tvklan.al