Mediat serbe: Vuçiç do të takohet me Ramën dhe Zaev

Mediat serbe: Vuçiç do të takohet me Ramën dhe Zaev

10:43 07/10/2019

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç do të takohet me Kryeministrin Edi Rama dhe Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Lajmi bëhet i ditur nga agjencia serbe e lajmeve “Tanjug”.

Sipas kësaj media, Vuçiç, Rama dhe Zaev do të takohen në Novi Sad të Serbisë ku do të marrin pjesë në një aktivitet.

Ky takim është konfirmuar edhe nga zyra e Kabinetit të Presidentit të Serbisë. Takimi trepalësh është parashikuar që të zhvillohet më 10 Tetor. /tvklan.al


Delta
LAJMET

Të ngjashme

KPT
KPT
UKT
UKT
Doktori