Meghan dhe Harry blejnë saraje!


Meghan dhe Harry blejnë saraje!

23:02 13/08/2020

Mediat britanike: I ndihmuan nga Princi Charles

Princi Harry dhe Meghan Markle blenë rezidencën e tyre të re në Kaliforni nga një biznesmen rus me një vlerë prej 9.5 milionë dollarësh. Shtëpia 14 mijë metra katrorë, e njohur si ‘The Chateau’, shtrihet në 5.4 hektarë tokë.

Shitësi mendohet të jetë manjati rus Sergey Grishin, i cili bleu rezidencën për më shumë se 25 milion ëdollarë në 2009 dhe ishte përpjekur të shiste shtëpinë për deri në 34 milionë dollarë para se të pranonte përfundimisht një humbje.

Listimet e pasurive thonë se shtëpia u desh gati pesë vjet për të ndërtuar dhe më parë ka përfshirë një bibliotekë, zyrë, banjë me një sauna të veçantë, një palestër, dhomë të lojërave, teatër, bodrum vere dhe garazh me pesë makina .

Hapësira ka lëndina, kopshte me trëndafila të lartë, pemë të larta, selvi italiane, ullinj shekullor, një fushë tenisi, shtëpi çaji, vilë për fëmijë dhe një pishinë.

Shtëpia është dy orë nga qendra e qytetit të Los Anxhelosit dhe pothuajse çdo shtëpi në lagjen shumë milionëshe është projektuar për intimitet, me rrugë të gjata dhe porta të mëdha.

Mediat e huaja thanë se Harry dhe Meghan e blenë shtëpinë me ndihmë nga Princi Charles, edhe pse çifti nuk e ka pranuar. Në kulmin e tyre pasuria e kombinuar e Harry dhe Meghan ishte vlerësuar të ishte me vlerë rreth 43 milionë dollarë.

Klan Plus
Të ngjashme