Menduat se ka ikur dimri?!Menduat se ka ikur dimri?!

09:06 09/03/2019

Keni “flakur” palltot dhe xhupat?! Menduar se erdhi pranvera? Por, jo. Pas këtyre ditëve të ngrohta dhe me diell, gjithçka do të ndryshojë,.

Sipas Meteoalb, pas fundjavës pritet ndryshim i situatës sinoptike në vend, më i dukshëm ky ndryshim në prezencën e vranësirave dhe reshjeve ku nuk do të mungojë edhe dëbora në zonat malore. Vlen të theksohet se pikërisht Dita e Verës pritet të mos sjellë kushte të favorshme të motit; mot më i ftohtë se fundjava që na pret si edhe prezencë e reshjeve.

Parashikohet që muaji Mars të surprizojë me motin edhe përtej Ditës së Verës.

/tvklan.al
Të ngjashme