Në fund të parashikimit të horoskopit javor, Rudina Magjistari dha një njoftim të rëndësishëm për Meri Shehun. Duke filluar nga java e ardhshme, astrologia do të mungojë në rubrikën e saj të të hënave në “Rudina” në Tv Klan për shkak të angazhimit në një rrugëtim të ri televiziv. Meri nuk zbuloi më shumë, por konfirmoi se do të rikthehet sërish në program.

Rudina Magjistari: Ne duhet të lajmërojmë teleshikuesit që Merin s’do ta kemi javën tjetër në program sepse Meri do të…

Meri Shehu: Do të jetë pjesë e një programi…

Rudina Magjistari: …Fillojë një kapitull të ri televiziv, por ne e presim me shumë kënaqësi.

Meri Shehu: Rikthimi im është këtu, patjetër!

Rudina Magjistari: Të urojmë suksese dhe ne të presim sapo ti ta kesh përfunduar, urojmë të të shkojë mbarë dhe të japësh më të mirën tënde.

Meri Shehu: Patjetër, është kënaqësi e madhe.

Rudina Magjistari: Nuk po themi më shumë sepse le t’ia lëmë surprizat produksionit të cilit ti do të bëhesh pjesë shumë shpejt./tvklan.al