Dy anëtarë familje në Fushë-Krujë janë dëmtuar pasi bombola që përdornin në banesë mori flakë.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Punëtori”, ku si pasojë e një defekti në bombolën e gazit, banesa u përfshi nga flakët e zjarrit.

Për pasojë u dëmtua pronari E.S. 28 vjeç dhe nëna e tij, L.S. 55 vjeçe, të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

/tvklan.al