Një automjet është përfshirë nga flakët e zjarrit në By Passin Orikum – Vlorë mbrëmjen e sotme rreth orës 19:25.

Makina në pronësi të një 48-vjeçari nga Tirana u përfshi papritur nga flakët e zjarrit.

Nga ngjarja nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Patrulla e policisë dhe zjarrëfikësit shkuan menjëherë në vendngjarje.

Paraprakisht dyshohet që zjarri ka rënë si pasojë e një shkëndije elektrike në baterinë e automjetit.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanava të ngjarjes dhe përcaktimin e saktë të shkakut të rënies së zjarrit.  /tvklan.al