Messi drejt fundit të karrierës?

FORT LAUDERDALE, FLORIDA - SEPTEMBER 20: Lionel Messi

Messi drejt fundit të karrierës?

20:40 21/09/2023

Argjentinasi shfaq shenja lodhjeje

Lionel Messi kishte humbur një ndeshje të MLS për shkak të lodhjes së muskujve. Në ndeshjen e një nate më parë ai u zëvendësua në minutën e 37-të.

Inter Miami do të duhet të mësojë jetën pa Lionel Messin. Pasi fitoi 5-2 në fushën e Atlanta United në mungesë të mjeshtrit të tij argjentinas, klubi nga Florida është i shqetësuar.

Lionel Messi në fakt doli nga loja në minutën e 37-të gjatë ndeshjes kundër Torontos që përfundoi me fitore 4-0 për Miami.

Lojtari vuajti nga lodhja e muskulore javën e kaluar dhe qartësisht nuk u rikuperua pasi ai kërkoi vetë të zëvendësohej, duke ia dorëzuar shiritin e kapitenit mbrojtësit amerikan DeAndre Yedlin.

Edhe me Argjentinën në kualifikueset për Kupën e Botës, 36-vjeçari humbi ndeshjen me Bolivinë.

Tv Klan


Të ngjashme