Messi, lojtari më i mirë i vititMessi, lojtari më i mirë i vitit

10:50 24/09/2019

FIFA: Klopp, trajneri më i mirë 

Lionel Messi fitoi për herë të parë çmimin e lojtarit më të mirë të vitit të dhënë nga FIFA. Messi triumfoi në garën me Cristiano Ronaldon dhe Virgil Van Dajk.

Kapitenit të Barcelonës dhe Argjentinës iu dorëzua trofeu në ceremoninë e mbajtur në Milano. Në ekipin ideal janë në sulm përveç Messit, dhe Ronaldo e Mbape.

Portieri më i mirë i vitit 2019 është braziliani i Liverpool, Alison. Edhe trajneri më i mirë është ai i Liverpool. Jurgen Klopp ishte i përzgjedhuri.

Tv Klan
Të ngjashme