Meta i dërgon letër OSBE-ODIHR

Meta i dërgon letër OSBE-ODIHR

16:23 19/06/2019

Presidenti Ilir Meta i ka nisur një letër zyrës së OSBE-ODIHR të akredituar në Shqipëri ku i vë në dijeni për çdekretimin e datës së zgjedhjeve të 30 Qershorit.

Letra e cila është dërguar sot (19 Qershor), përfaqësuesve të OSBE – ODHIR, kreu i shtetit njofton zyrtarët se nëse zgjedhjet do të mbahen në kundërshtim me dekretin do të jenë nul dhe të pavlefshme.

 

/tvklan.alGrupi
LAJMET

Të ngjashme


Grupi