Meta reagon për tragjedinë në spitalin e Tetovës


Meta reagon për tragjedinë në spitalin e Tetovës

23:17 08/09/2021

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për tragjedinë e ndodhur mbrëmjen e kësaj të mërkure në spitalin e Tetovës, i cili është përfshirë nga flakët dhe raportohet për viktima e të lënduar.

Me shqetësim dhe trishtim të thellë po përcjell tragjedinë e ndodhur në spitalin e Tetovës. Një ngjarje tepër e rëndë dhe tronditëse, veçanërisht për numrin e viktimave të raportuara! Shpreh ngushëllimet më të ndjera për jetët e humbura dhe ndaj dhembjen e madhe me familjarët e tyre. Ju uroj shërimin sa më parë të lënduarve!”

Shpreh solidaritetin e plotë me autoritetet shtetërore të Maqedonisë së Veriut, që po bëjnë përpjekje maksimale për të shpëtuar sa më shumë jetë dhe vënë nën kontroll situatën. Mendimet dhe lutjet e mia janë me Tetovën!“, tha Meta. /tvklan.al
Të ngjashme