Milan kualifikohet në Coppa Italia


Milan kualifikohet në Coppa Italia

23:56 12/01/2021

Kuqezinjtë mundën Torinon me penallti

Milani u kualifikua në çerekfinale të Coppa Italia, duke mposhtur Torinon 5-4 në penallti, pasi ndeshja përfundoi 0-0.

Rincon gaboi për ekipin e Torinos.

Minuta për t’u luajtur edhe për Ibrahimoviç, i cili u zëvendësua në pjesën e dytë nga Chalanoglu i cili shënoi penalltinë vendimtare për fitoren.

Në raundin tjetër, Rossonerët do të takohen me fituesin e ndeshjes mes Fiorentinës dhe Inter.

Tv Klan


Të ngjashme