Miratohet hua tjetër për rrugën Tiranë-Elbasan – TV KLAN

Miratohet hua tjetër për rrugën Tiranë-Elbasan

16 milionë Dollarë janë miratuar nga fondi OPEC

Në mbledhje e kësaj të mërkure, qeveria vendosi miratimin në parim të marrëveshjes së huas, ndërmjet Shqipërisë dhe Fondit për Zhvillim Ndërkombëtar, për projektin e punimeve për riparime emergjente të autostradës Tiranë-Elbasan.

Shuma e miratuar është ajo për 16 milionë Dollarë amerikanë.

Burime nga Ministria e Energjetikës thanë se fondi për ndërtimin e kësaj rruge nuk mjaftonte ndaj qeveria i kërkoj OPEK-Ut një shtesë, e cila u miratua.

Tv Klan

Kategori
EkonomiTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione