Mjeku pneumolog Arjan Mezini në një lidhje direkte në emisionin “Opinion” në Tv Klan ka folur për Donald Trump dhe infektimin me COVID-19.

Mezini u shpreh se tek Trump një nga faktorët që ndikoi negativisht është mbipesha. “Tek presidenti Trump është një faktor që është mbipesha. Tek këta persona komplikacionet barazohen me komplikacionet që kanë diabet”, tha Mezini.

Më tej mjeku ka folur dhe për kurën që ka përdorur presidenti dhe tha se janë përdorur ilaçe eksperimentale, një terapi për pacientë në gjendje të rëndë.

Nga mediat është bërë me dije se janë përdorur disa ilaçe për Presidentin Trump, u përdorën disa ilaçe eksperimentale. Terapia është për një pacientë të rëndë”, u shpreh mjeku.

Sipas Mezinit “terapia që është publikuar në media është një terapi e tepëruar që është përdorur kundër Presidentit Trump”.

Në fund ai foli dhe për rimëkëmbjen e presidentit dhe bëri një parashikim se për 14 ditë Trump do të rikthehet në fushatë. “Me aq sa shoh, duket se për 10 apo 14 ditë do të jetë sërish në fushatë në gjendje të mirë shëndetësore”, përfundoi Mezini./tvklan.al