Sinoptikanët: Temperaturat në disa zona do arrijnë vlera deri në 37 gradë Celsius

Pas ditëve me mot të paqëndrueshëm, kjo javë do të dominohet nga moti me diell dhe temperatura në rritje.

Sinoptikanët shprehen se nga fundjava pritet të ketë shpeshtim të vranësirave duke rrezikuar edhe mundësinë për reshje shiu të izoluara në zona të caktuara të vendit.

Klan News