Shiu, era dhe breshëri përfshijnë vendin

Shiu, era dhe breshëri përfshijnë vendin

14:14 27/02/2020

Në zonat malore rikthehen reshjet e dëborës

Temperaturat e ngrohta aspak tipike për muajin Shkurt ia kanë lënë vendin shiut dhe borës. Era e fortë dhe dallgët kanë shkaktuar probleme në porte. Tragetet me Barin dhe Ankonën janë nisur nga Durrësi me disa orë vonesë.

Në kryeqytet era e fortë është shoqëruar me breshër. Sipas sinoptikanëve, kjo ka ardhur për shkak të uljeve të menjëhershme të temperaturave. Kjo situatë pritet të jetë edhe për ditën e premte.

Fundjava pritet të sjellë një përmirësim të motit. Por kjo vetëm për dy ditë. 10 ditët e para të Marsit do të vijojnë me reshje shiu, por temperaturat do të jenë të larta, deri në 20 gradë Celcius.

Tv Klan
Grupi
LAJMET
Të ngjashme


Grupi