Moti sot dhe nesër në Tv KLAN (7 Nëntor 2020)Moti sot dhe nesër në Tv KLAN (7 Nëntor 2020)

18:51 07/11/2020

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të vijojë të jetë me kthjellime në zonat bregdetare, por në zonat e ulëta dhe malore do të jenë me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Më të dukshme vranësirat do të jenë në kufirin lindor. Për sa i përket temperaturave të ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, por do të mbetet të pandryshuara në mesditë.

Temperatura në vlerat minimale do të shënojë 2 gradë celsius, ndërsa maksimumi në mesditë 22 gradë celsius.

Era do vijojë fry mesatare me një shpejtësi 35 km/h kryesit në drejtimin veriperëndimor dhe do të shkaktojë valëzim në det deri në 3 ballë. /tvklan.alTë ngjashme