Muçi dhuron ‘show’ ndaj Aston Villa


Muçi dhuron ‘show’ ndaj Aston Villa

10:53 22/09/2023

Sulmuesi kuqezi realizoi dygolësh në takimin e parë të Legias në Ligën e Konferencës

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare të futbollit Ernest Muçi dhuroi spektakël dhe ndihmoi Legian e Varshavës që të merrte një fitore të rëndësishme kundër Aston Vilës 3-2 në sfidën e parë në Grupin E në Ligën e Konferencës.

Lojtari 22-vjeçar shënoi dy herë në portën e mbrojtur nga kampioni i botës dhe portieri i përfaqësueses argjentinase, Emiliano Martinez.

Muçi realizoi golin e dytë për Legian dhe të parin e tij në minutën e 26.

Sulmuesi kuqezi shënoi rrjetën e fitores në të 51′, kur rezultati ishte 2-2.

Ai u zëvendësua në minutën e 72 të lojës, ndërsa tifozët vendas brohoritën emrin e tij dhe e duartrokitën.

Në vazhdim, skuadra polake menaxhoi rezultatin dhe mori fitoren e rëndësishme.

Në faqen e UEFA-s është hapur votimi për futbollistin e javës, ku mes tyre është edhe sulmuesi i përfaqësueses kuqezi.

Tre rivalët e tij janë Kozulj i Zrinjskit, Lojtari i Ludogorets Piotrovski dhe Ranieri i Fiorentinës. Të gjithë shënuan dopietë.

Muçi e ka nisur më së miri sezonin, ndërsa në kampionatin polak, në 6 takime ka shënuar 3 gola.

Klan News


Të ngjashme