Eddie Murphy “nuk ngopet” me fëmijë

LOS ANGELES, CA - JUNE 06: Actors Eddie Murphy, Yara Shahidi (C) and family arrive at the Los Angeles premiere of "Imagine That" at the Paramount Theater on the Paramount Studios lot on June 6, 2009 in Los Angeles, California. (Photo by Jeffrey Mayer/WireImage)
Posta

Eddie Murphy “nuk ngopet” me fëmijë

15:00 28/08/2018

Eddie Murphy do të bëhet baba për të 10-tën herë. Paige Butcher do të sjellë në jetë fëmijën e dytë me aktorin, në dhjetor të këtij viti. Ata janë në një lidhje prej 6 vitesh dhe kanë një vajzë dy vjeç.

Eddie ka dhe 9 fëmijë të tjerë, por me gra të ndryshme. Ai u bë baba për herë të parë në vitin 1989 nga ish e dashura e tij, Paulette McNeely.

Më pas në vitin 1990  lindi djali i tij i dytë me një tjetër femër. Komediani pati një lidhje dy-vjeçare me Nicole Mitchell, këngëtaren e jazz, me të cilën solli në jetë pesë fëmijë.

Më pas u lidh më këngëtaren e “Spicy Girl”, Mel B, cila lindi një vajzë. Në atë kohë pati debate të shumta me këngëtaren, pasi aktori nuk pranonte atësinë e fëmijës.

Edhe pse ai tanimë është 57 vjeç, duket se mosha për të është thjesht një numër kur vjen puna për të patur fëmijë.

Klan Plus


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi