Ndahen çmimet BET Awards 2022
Ndahen çmimet BET Awards 2022

12:47 27/06/2022

“BET Awards 2022”, të cilat festojnë përsosmërinë e artistëve me ngjyrë në muzikë, kulturë dhe sport, u prezantuan mbrëmjen e së dielës. Këngëtarja Lizzo e nisi shfaqjen, të drejtuar nga Taraji P. Henson, me një performancë të shkëlqyer të hitit të saj të fundit, “About Damn Time”.

Disa nga prezantuesit, interpretuesit dhe marrësit e çmimeve bënë thirrje për të vepruar pas vendimit të Gjykatës së Lartë për të rrëzuar Roe kundër Wade të premten. Megjithatë, ka pasur edhe momente gëzimi. Brandy bëri një performancë surprizë me Jack Harlow dhe Mariah Carey e cila dha një super performancë. Sean “Diddy” Combs mori një çmim për ‘arritje në jetë’.

Ai u duartrokit nga shumë kolegë të tij artistë dhe ish-bashkëpunëtorë si Mary J. Blige dhe Kanye West. Will Smith, i cili ngjalli polemika në Academy Awards duke goditur me shuplakë Chris Rock në skenë pak para se të fitonte Oscarin për aktorin më të mirë, fitoi çmimin BET për aktorin më të mirë të dielën.

Klan News


Të ngjashme