Ka ndërruar jetë këngëtari me famë botërore Glen Campbell pas një beteje të gjatë dhe të guximshme me sëmundjen Alzheimer.

Lajmi është konfirmuar nga familja e tij. Glen Campbell u nda nga jeta në moshën 81-vjeçare.

Campbell ka publikuar 70 albume dhe ka shitur rreth 45 milionë kopje.

Glen Campbell cilësohet nga artistët e tjerë për talentin e tij të jashtëzakonshëm.

/tvklan.al