Ndahet nga jeta në moshën 49-vjeçare aktori, Verne Troyer
Ndahet nga jeta në moshën 49-vjeçare aktori, Verne Troyer

09:38 22/04/2018

Aktori Verne Troyer, i njohur më së shumti në rolin e tij Mini-Me në serinë e filmave komedi  “Austin Power”, ka vdekur në moshën 49 vjeçare.

Ai kishte lindur me një çrregullim gjenetik të njohur si “achondroplasia dëarfism” e që kishte bërë që të mbetej vetëm 81 centimetra i gjatë.

Troyer ka pasur probleme me alkoolin për shumë vite dhe kishte qenë në rehabilitim disa herë.

Ka qenë familja e tij, që ka bërë të ditur lajmin për ndarjen nga jeta.

“Është një  trishtim i madh për zemra tona për të shkruar se Verne vdiq sot. Gjatë viteve ai ka luftuar dhe ka fituar … por për fat të keq kjo kohë ishte shumë”./

tvklan.al

 

Të ngjashme