Ndërron jetë deputeti anglez - Tv Klan

Ndërron jetë deputeti anglez


Ndërron jetë deputeti anglez

16:41 15/10/2021

Deputeti i Partisë Konservatore, Sir David Amess ka ndërruar jetë pas plagosjes me thikë në zonën e tij zgjedhore në Essex.

Politikani 69-vjeçar i aktivizuar në Parti që prej vitit 1983 la pas pesë fëmijë.

Sekretari i Edukimit, Nadhim Zahawi shkroi në Twitter: “U prehsh në paqe, Sir David. Ishe një kampion për mbrojtjen e kafshëve, të varfërve dhe njerëzve të Southend West. Do të na mungosh”./tvklan.al
Të ngjashme