Ndërron jetë këngëtari Kujtim Prodani

Kujtim Prodani

Ndërron jetë këngëtari Kujtim Prodani

19:52 06/01/2021

Kantautori 57-vjeçar ishte infektuar covid

Na ike dhe ti rebel i përjetshëm në tokë, betejën me fatin s’e fitove dot”. Kantautori i njohur Kujtim Prodani ia dedikoi këto vargje miqve që u ndanë përpara kohe nga jeta, por betejën e tij me fatin e përfundoi këtë të mërkurë.

Artisti 57-vjeçar u dorëzua përballë virusit COVID-19, teksa prej disa ditësh ndodhej i shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

Kujtim Prodani, pjesëmarrës në dhjetëra festivale, la pas një fond të pasur prej dhjetëra këngësh. “I am from Tirana”, “2 të dashurat e mia”, “Letra dashurie” “ ishin vetëm disa prej hiteve më të njohura për publikun.  

Ironikisht kënga e tij e fundit i dedikohej virusit vdekjeprurës me titullin “Ju flet Korona”. Kantautori Kujtim Prodani ishte djali i artistëve të mirënjohur Anita Take dhe Agim Prodani.

Tv Klan


Të ngjashme