Ndeshjet me dema rikthejnë vizitorët në Madrid
Ndeshjet me dema rikthejnë vizitorët në Madrid

17:18 04/05/2021

Vetëm 6 mijë persona u lejuan që të merrnin pjesë për shkak të Covid-19

Mijëra të apasionuar u kthyen në Las Ventas në Madrid për ndeshjet me dema për herë të parë që nga fillimi i pandemisë COVID-19.

Të gjithë me maska ​​të detyrueshme dhe të ulur në sediljet të ndara, tifozët panë matadorët të merrnin shtatë dema në një garë për të mbledhur para për punëtorët e tjerë në sektor.

Pothuajse të gjitha atraksionet kulturore në Spanjë kanë qëndruar të mbyllura  vitin e fundit për shkak të kufizimeve të koronavirusit përfshirë këtu edhe ndeshjet me dema.

Vetëm 6,000 personash u lejuan të shikonin atë që konsiderohet si ndeshja më e rëndësishme në botë.

Spanjollët janë të ndarë në lidhje me spektaklin e përgjakshëm, me disa që e konsiderojnë atë një formë arti, ndërsa të tjerët mendojnë se është mizor.

Klan News

Të ngjashme