Nis me 36 minuta vonesë finalja e Champions League
Nis me 36 minuta vonesë finalja e Champions League

21:09 28/05/2022

Finalja e madhe e Champions League nisi me 36 minuta vonesë. Shkak, sipas BBC, është bërë mbërritja me vonesë e tifozëve në stadium. Fillimisht u shty me 15 minuta, më pas me 30 e deri në 36 minuta…

Liverpool-Real Madrid përballen mbrëmjen e kësaj të shtune në finalen e madhe të Champions League në Stade de France, në Paris.

Hera e fundit që Liverpool dhe Real janë përballur në finale ishte në vitin 2018. Në atë kohë, kupa shkoi për Real Madrid. Sa i përket trofeut Champions League, Ançeloti tenton titullin e katërt në karrierë, ndërsa Klop të dytin./tvklan.al

Të ngjashme