Në “Kënga Magjike” do të këndohet liveNë “Kënga Magjike” do të këndohet live

14:23 02/12/2015 Ardit Gjebrea

Nga e hëna, Pallati i Kongreseve, është pushtuar nga artistët në përgatitjet për “Kënga Magjike”. Edicioni i 17 rikthen të kenduarin live në Festivalin më të rëndësishëm të Muzikës Moderne.

Një tjetër rikthim janë zërat që i munguan publikut të “Kënga Magjike” për disa vite.

Artistët konkurentë janë 45. Njëri prej tyre vjen nga përtej Adriatikut.

Në një bashkëprezantim me të bukurën Almeda Abazi ish - Miss Shqipëria dhe modele në Turqi, producenti Ardit Gjebera dhe bashkëpunetorët e tij, skenaristja Dalina Buzi, dy regjisorët Aldon Lipe e Iv Tase, kanë menduar edhe për elementët surprizë. Të enjten në Pallatin e Koncerteve dhe drejtëpërdrejt në ekranin e Televizionit Klan, nis mbrëmja e parë gjysmëfinale e “Kënga Magjike”.

Tv KlanTë ngjashme