Në La Liga luhet ndeshja e kreut


Në La Liga luhet ndeshja e kreut

15:11 04/03/2018

Në Spanjë do të dy ekipet e kreut. Barcelona do të presë Atletico Madrid sot në orën 16:15 në “Camp Nou”. 5 pikë i ndajnë këto skuadra dhe suksesi i madrilenëve do të bënte garën për titullin më të ndezur, ndërsa katalansit që nuk humbasin në fushën e dytë me këtë kundërshtar prej vitit 2006.

Te Barcelona i quajnë 3 pikë të rëndësishme, por jo vendimtare për titullin kampion. Katalanasit kanë ngadalësuar hapin në 5 javët e fundit ku numërojnë 3 barazime. Atletico Madrid ka vetëm një humbje këtë sezon, ndërsa Barcelona është ende e pathyer.

Skuadra e Simeone ka shansin të bëjë hapin e madh. Sfida e fazës së parë në Madrid përfundoi në barazim 1 – 1 me golat e Saul për vendasit dhe Suarez për miqtë.

Tv KlanTë ngjashme