Në Shpirag zbulohet naftë – TV KLAN

Në Shpirag zbulohet naftë

Rama: Lajm fantastik për rritjen e ekonimisë së vendit

Zbulohet naftë në pusin Shpiragu 4 në afrësi të Beratit. Kompania Shell, e cila po bën kërkimet në këtë zonë, ka njoftuar se ka gjetur sasi nafte të butë, duke konfirmuar hipotezat e para disa viteve se zona ka potenciale për sasi të konsiderueshme nafte e gazi.

Kryeministri Rama e ka cilësuar këtë si “lajm fantastik për rritjen e nesërme të ekonomisë së vendit”. Ai konfirmon në një reagim në rrjetet sociale, se kompania Shell vijon investimet për zbulime burimesh të reja.

Tv Klan

Kategori
AktualitetTe funditTë gjitha
1 Koment
 • Usa
  24 Maj 2019 at 20:36
  Përgjigju

  Cfare zbulimi i ri thua more por kete vendburim e ka zbulusr kompania Amerikane OXI qe para nje dekade por u latgus nga ky projek zhvillimi se gjeti nje nje kontrate me te mire ne Libi ne thellesi reth 2000 metra dhe Shpiragu eshte mbi 5000metra. Ore ngele gjithe kohen duke umburur me punet e qeverive te tjera sepse gje tjeter ti nuk di te besh o me fall pervec droges qe e ke lene ne gjithe Shiperi…

 • Përgjigju

  *

  *

  Emisione