Aktori i njohur amerikan, i cili ka luajtur në serialin hit të HBO Euphoria, Angus Cloud është ndarë nga jeta rreth dy muaj më parë, në moshën 25-vjeçare. Nëna e tij ka zbuluar për revistën People fjalët e fundit të djalit të saj të cilat ishin të mbushura me shumë dashuri.  

Të dua, mami. Ti je më e mira,” tha Lisa Cloud, nëna e aktorit të ndjerë që i tha djali i saj natën që ai ndëroi jetë. “Do të shihemi në mëngjes.”

Ajo dhe të tjerë që ishin afër aktorit të “Euphoria” folën për botimin për ditët e tij të fundit. Cloud vdiq në Korrik nga një mbidozë aksidentale.

Cloud, i cili njihej si “Conor” për familjen dhe miqtë e tij të fëmijërisë, u gjet tragjikisht i papërgjegjshëm nga nëna e tij në shtëpinë e tyre në Kaliforninë Veriore. Pavarësisht përpjekjes për të ringjallur djalin e saj, Lisa Cloud tha se nuk arriti ta bënte atë të përgjigjej.

“Po bërtisja për fqinjin tim sepse nuk doja ta lija dhe të telefonoja 911, dhe thjesht vazhdova derisa e morën atë,” kujton ajo. “Më mungon shumë. Ai ishte dashuria e jetës sime.”

Cloud vdiq nga një kombinim vdekjeprurës i fentanilit, kokainës, metamfetaminës dhe benzodiazepinës, sipas mjekëve të qarkut Alameda.

I riu Cloud luftoi me abuzimin me substancat dhe krijuesi i shfaqjes që e bëri atë yll tha se ai e ndihmoi aktorin të merrte trajtim për abuzimin e substancave./tvklan.al