Wirtz është një nga yjet më të ndritur që ka dalë nga Gjermania në dekadën e fundit, me një talent të rrallë për të kontrolluar dhe dominuar mesfushën në një mënyrë që pak lojtarë të tjerë në futbollin botëror munden.

Nëse i jepet koha e lojës dhe liria sulmuese nga trajneri Ronald Koeman, Simons mund të jetë një lojtar i shquar për Holandën, duke i dhënë holandezëve një shans për të mposhtur pretendentët kryesorë në Euro 2024.

Pasi iu bashkua Manchester United si nënshkrimi i tyre më i shtrenjtë në verën e vitit 2023, Rasmus Hojlund e justifikoi plotësisht çmimin e tij, duke shënuar 10 gola në Premier Ligën angleze.

Belgu ishte i pandalshëm në gjysmën e dytë të sezonit për Cityn dhe është në formë në kohën e duhur me Euro 2024 që fillon më 14 Qershor.

Kenan Yildiz transformoi skuadrën e Juventusit të Max Allegrit në Serinë A të Italisë, duke ndihmuar skuadrën të shënonte shumë më tepër se sa pritej.

Natyra shpërthyese e tij dhe aftësia unike për të gjetur rrjetën e bën atë një nga opsionet më të mira që ekipi kombëtar do të ketë në sulm në Euro 2024 në Gjermani.

Grumbullimi mbresëlënës i 19 golave ​​dhe tetë asistimeve të Phil Foden për Manchester Cityn i dha atij çmimin Lojtari i Sezonit, pasi skuadra e tij fitoi titullin rekord të katërt radhazi në Premier League angleze.

I njohur për driblimin e tij magjepsës, shpejtësinë dhe përfundimin e topit në rrjetë, Kylian Mbappe ka qenë një nga lojtarët kryesorë të një kombëtareje fantastike të Francës në vitet e fundit.

Josko Gvardiol mbërriti në Manchester City kryesisht si qendërmbrojtës, por 22-vjeçari u shndërrua në mënyrë spektakolare në një mbrojtës të majtë golashënues, duke e bërë atë një nga makthet më të mëdha të ndeshjeve të Premier League për ekipet kundërshtare.


/tvklan.al