Nicki Minaj performon për diktatorin në Angola

Nicki Minaj performon për diktatorin në Angola

18:18 20/12/2015 2

Nicki Minaj ka performuar një ditë më parë në Angola, pavarësisht se aktivistët e të drejtave të njeriut dhe kritikët bënë thirrje që koncerti i saj të anullohej në këtë vend të varfër.

1

Reperja 33 – vjeçarja performoi në kryeqytetin Luanda, gjatë një feste Krishtlindjesh, që u mbajt nga një firmë komunikimi në pronësi të familjes së Presidentit, Jose Eduardo dos Santos.

3

73 – vjeçari është akuzuar për korrupsion, keqqeverisje, etj.

Burimet thonë se për këtë performancë Nicki Minaj është paguar 2 milionë dollarë./tvklan.al
Të ngjashme
UKT