Një burrë i pastrehë shpërthen në lot si fëmijë kur zbulon se disa të panjohur i kanë dhuruar paraNjë burrë i pastrehë shpërthen në lot si fëmijë kur zbulon se disa të panjohur i kanë dhuruar para

15:06 31/03/2021

Një njeriu të pastrehë i janë dhuruar aq para sa të vendosë kokën mbi një çati për një vit, pasi u takua me një të panjohur dhe video e tij u bë virale.

Phillip Vu, 24 vjeç, po udhëtonte me makinë në SHBA, kur iu afrua një burrë me emrin Majk gjatë një ndalese në Connecticut, i cili kërkoi që të pastronte dritaret e makinës.

Megjithëse Phillip fillimisht e refuzoi ofertën, por më pas e pa Majk sërish pas 30 minutash duke pritur i vetëm dhe i bleu një sandwich dhe e ftoi në makinë që ta hanin bashkë.

Kur dyshja kuptoi se kishin shumë gjëra të përbashkëta, Phillip filloi të filmonte për ta bashkëngjitur këtë video tek postimet e tjera të tij në Youtube dhe Tik Tok. Kjo video u bë mjaft virale dhe u pa me miliona herë.

Shikuesit e kësaj video të prekur u bashkuan së bashku për të dhuruar para për të ndihmuar Majkun dhe Phillip filmoi momentin prekës kur ia dha paratë që u mblodhën.

Në video, Phillip dorëzon një zarf që përmban 1,000 dollarë, ndërsa 42-vjeçari Mike shpërthen në lot, duke shpjeguar se ai do ta përdorë atë për të blerë disa çizme, për të filluar të kërkojë një punë dhe ndihmoni një të huaj tjetër në nevojë. Por Majk zbuloi se ishin dhuruar për të edhe 17,000 $ shumë e cila është e mjaftueshme për të vendosur gjetur një shtëpi dhe të jetonte për 1 vit.

Majk tregoi se babai i tij kishte vdekur kur ishte i ri dhe ai kishte humbur kontaktet me familjen e tij. Ai i tha Phillip se kishte qenë në burg disa herë, por tani ishte i vendosur të fitonte para me ndershmëri duke pastruar dritare në një përpjekje për t’u ngritur në këmbë. /tvklan.alTë ngjashme