Pas rrugëve “Fan Noli” dhe “Gjergj Kastrioti”, një tjetër rrugë në New York do të mbajë emrin e Babait të Kombit Shqiptar, Ismail Qemali. Është kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj i cili ka bërë publik lajmin e mirë që bën krenar të gjithë shqiptarët.

“Kënaqësi të prisja në zyrë, mikun dhe atdhetarin, Naser Nika, i cili bashkë me komunitetin e shqiptarëve në Staten Island, New York, realizuan këtë nismë. Shumë krenar”, shkruan Veliaj./tvklan.al